Zaproszenie do składania wniosków w ramach Programu Wyrównywanie Różnic Między Regionami III w 2016 r.

logo PFRONRada Nadzorcza PFRON przyjęła do realizacji Program Wyrównywania Różnic Między Regionami III. Jego realizatorem jest samorząd powiatowy i to on będzie przyjmować zaproszenie do uczestnictwa w programie.

Wnioski i wystąpienia samorządów powiatowych dotyczące obszarów B,C,D,F i G programu przyjmowane będą do dnia 25 kwietnia 2016 r. Natomiast wnioski samorządów gminnych i powiatowych oraz organizacji pozarządowych dotyczące obszaru E programu przyjmowane będą do dnia 30 listopada 2016 r. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.pfron.org.pl.

Wszystkie podmioty zainteresowane udziałem w programie i spełniające warunki udziału w programie - prosimy o kontakt z PCPR w Rawiczu w terminie do dnia 21 marca 2016 r.

Zgodnie z założeniami programu, adresatami pomocy mogą być dla:

1) obszaru B (likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania):

- powiaty lub podmioty, które prowadzą placówki edukacyjne lub środowiskowe domy samopomocy;

2) obszaru C (tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych)

- gminy, powiaty, organizacje pozarządowe;

3) obszaru D (likwidacja barier transportowych):

- placówki służące rehabilitacji osób niepełnosprawnych prowadzone przez organizacje pozarządowe, gminy, powiaty;

- jednostki prowadzące warsztaty terapii zajęciowej;

4) obszaru E (dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych)

– gminy, powiaty oraz organizacje pozarządowe;

5) obszaru F (tworzenie warsztatów terapii zajęciowej)

– jednostki samorządu terytorialnego lub organizacje pozarządowe,

6) obszaru G (skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych):

- powiaty.

Powiat Rawicki może być realizatorem programu w obszarze B, C, D, E i G. Wysokość dofinansowania ze środków PFRON dla projektów z terenu Powiatu Rawickiego nie może przekroczyć:

- 30% kosztów jego realizacji w obszarach B

- 70% kosztów jego realizacji w obszarach C

- 60% kosztów jego realizacji w obszarze D (w przypadku projektów dot. placówek służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych,

- 70% kosztów jego realizacji w obszarach D ( w przypadku projektów dot. wtz),

- 25% kosztów jego realizacji w obszarze E,

- 50% kosztów jego realizacji w obszarze G.