Zakończenie przebudowy drogi powiatowej na odcinku Jutrosin - Dubin

Naglowek_ue

W dniu 22 października 2010 roku została zakończona przebudowa drogi powiatowej Dłoń - Paradów, na odcinku Jutrosin - Dubin o długości 3,681 km. W ramach realizowanego projektu dokonano wymiany nawierzchni na całym odcinku, ułożono chodnik oraz ustawiono krawężniki w miejscowości Jutrosin i Dubin.

Zbudowano także 2 zatoki autobusowe i nowe miejsca postojowe przy Szkole Podstawowej w Dubinie.

Przebudowa drogi rozpoczęła się w czerwca br. Wykonawcą robót było Konsorcjum POL-DRÓG Kościan Sp. z o.o. (lider), ul. Gostyńska 38, 64-000 Kościan oraz POL-DRÓG Piła Sp. z o.o., ul. Wawelska 106, 64-920 Piła.

Zadanie wykonane zostało przy współfinansowaniu środków z Unii Europejskiej w Ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet II Infrastruktura komunikacyjna, Działanie 2.2 Poprawa dostępności do regionalnego
i ponadregionalnego układu drogowego (drogi wojewódzkie w miastach na prawach powiatu, powiatowe i gminne), Schemat II Drogi w granicach administracyjnych miast poniżej 50 tys. mieszkańców oraz na obszarach wiejskich.

Wartość projektu wyniosła 4 361 894,80 zł., a dofinansowanie ze środków unijnych 2 154 195,94 zł.

Stopka_ue