Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę

Wersja językowa

Polish Czech English French German Russian

Prace remontowe w Domach Pomocy Społecznej

 Naglowek_ue

DSCF0134Od kilku tygodni w Domach Pomocy Społecznej w Osieku i Pakówce prowadzone są intensywne prace remontowe. Na ich realizację w latach 2010 - 2011 Powiat Rawicki pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1 496 471,75 zł. Realizowany projekt obejmuje modernizację budynków Domu Pomocy Społecznej w Osieku oraz modernizację i zakup wyposażenia w Domu Pomocy Społecznej w Pakówce.

Udział własny Powiatu w tym zadaniu stanowi kwotę 349 867,94 zł. W bieżącym roku zrealizowany zostanie pierwszy etap projektu. W miesiącu wrześniu w budynkach DPS Pakówka rozpoczęto wymianę stolarki okiennej. Łącznie wymienionych zostanie 184 okien za kwotę 151 412,06 zł. Natomiast w Domu Pomocy Społecznej Osieku w budynku pałacowym wyremontowane zostały schody, wymieniono część okien, parapety zewnętrzne, opierzenie oraz rury spustowe. Odnowiona została także elewacja budynku. W budynku administracyjno-mieszkalnym zamontowana już została platforma dla osób niepełnosprawnych oraz dobudowano schody. Na rok 2011 przewidziano do realizacji wymianę instalacji CO w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Pakówce oraz zakup wyposażenia na potrzeby 170 niepełnosprawnych mieszkańców. Dzięki przeprowadzonym pracom remontowym poprawi się funkcjonalność budynków Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez Powiat Rawicki, a przede wszystkim podniesie standard życia ich mieszkańców

Stopka_ue

 

Copyright © 2013. Starostwo Powiatowe w Rawiczu  Rights Reserved.