Dom Kultury w Rawiczu

10Dom Kultury w Rawiczu jest samorządową instytucją kultury i jednostką organizacyjną Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz. Prowadzi działalność w zakresie edukacji kulturalnej i artystycznej, animacji, promocji dóbr kultury oraz integracji społeczności lokalnej.

Współuczestniczy w organizowaniu imprez rozrywkowych i rekreacyjnych, a także jest administratorem kina „Promień” w Sierakowie. Aktualna stała oferta placówki obejmuje zajęcia w sekcjach: szachowej, tańca towarzyskiego, teatralnej, fotograficznej, plastycznej dla dzieci oraz dorosłych. Przy rawickim Domu Kultury funkcjonuje również m.in. Klub Seniora „U Klementyny”, Orkiestra Dęta, Bractwo Kurkowe i chór „Arion”. Jest on także głównym organizatorem i gospodarzem corocznego, cieszącego się coraz większą popularnością zarówno wśród widzów, jak i artystów, Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej „Forma”, podczas którego odbywają się koncerty, wernisaże prac plastycznych, warsztaty artystyczne i spektakle teatralne.

Dane teleadresowe:

DOM KULTURY W RAWICZU