Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji jest samorządową instytucją kultury, która prowadzi działalność w zakresie edukacji artystycznej, kulturalnej i regionalnej, a także popularyzuje różne formy rekreacji, wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności. Pełni funkcję koordynatora imprez krajoznawczych, rozrywkowych oraz sportowo-rekreacyjnych na terenie Gminy Bojanowo. Jest także administratorem gminnych obiektów sportowych, tj. stadionu miejskiego w Bojanowie z rzutnią lekkoatletyczną, 4- i 6-torową bieżnią, skocznią, kortu do gry w tenisa ziemnego oraz boiska do piłki siatkowej.

DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNO-EDUKACYJNA:

- wystawy, spektakle teatralne, koncerty, festiwale, pokazy i maratony filmowe;

- spotkania z pisarzami, aktorami, podróżnikami i regionalistami;

- cykliczne koncerty muzyki etnicznej, połączone z pokazami tańców i prezentacjami instrumentów;

- konkursy plastyczne, muzyczne, literackie, regionalne;

- warsztaty recytatorskie, teatralne, taneczne, muzyczne dla dzieci i młodzieży;

- programy zajęć wakacyjnych i zimowych dla dzieci;

- promocja dorobku lokalnych artystów – amatorów;

- działalność wydawnicza, informacyjna i promocyjna;

- usługi fotograficzne, filmowe, graficzne.

DZIAŁALNOŚĆ REKREACYJNO-SPORTOWA:

- otwarte turnieje piłkarskie, tenisowe, zawody lekkoatletyczne;

- spływy kajakowe;

- integracyjne festyny rodzinne i sołeckie;

- rajdy turystyczne.

Pod patronatem Centrum działa Zespół Pieśni i Tańca „Gołaszyniacy”. Grupa ta powstała w 1979 r. i od samego początku jej misją jest kultywowanie i promowanie tradycji ludowych naszego regionu. W swoim repertuarze posiada m.in. pieśni ludowe, obrzędowe, biesiadne oraz tańce wielkopolskie. Zespół występuje podczas lokalnych uroczystości, gminnych i powiatowych dożynek, a także w ramach regionalnych oraz ogólnopolskich przeglądów i festiwali folkloru. W jego skład wchodzą sekcje: wokalna, taneczna i dziecięca.

GMINNE CENTRUM KULTURY, SPORTU, TURYSTYKI I REKREACJI

ul. Ratuszowa 10 A