Towarzystwo Miłośników Ziemi Jutrosińskiej

JUTROSIN 1

Towarzystwo Miłośników Ziemi Jutrosińskiej powstało dzięki inicjatywie członków Klubu Kolekcjonerów Jutrosza. W jego zbiorach znajdują się archiwalne dokumenty, zdjęcia i przedmioty dotyczące historii Miasta i Gminy Jutrosin. Stała ekspozycja jest czynna w pomieszczeniach Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie.

W 2012 roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Jutrosińskiej wydało publikację poświęconą „Powstańcom Wielkopolskim Ziemi Jutrosińskiej 1918-1919”. Zawiera ona m.in. kilkadziesiąt biogramów uczestników powstania, relacje powstańcze oraz fotografie i dokumenty. Publikacja jest pierwszą pozycją rozpoczynającą cykl „Zeszyty Historyczne”, mające na celu popularyzowanie oraz przybliżanie historii ziemi jutrosińskiej.

Dane teleadresowe:

TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ZIEMI JUTROSIŃSKIEJ