Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę

Wersja językowa

Polish Czech English French German Russian

Kościół pw. św. Mikołaja w Miejskiej Górce

Czytaj więcej...Pierwsze wzmianki o kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Miejskiej Górce, ufundowanym prawdopodobnie przez Górków, pochodzą z początku XV stulecia. Świątynia była kilkakrotnie niszczona w wyniku działań wojennych i pożarów, a następnie rekonstruowana. W XVII i XVIII w. stanowiła cel licznych pielgrzymek ze względu na przechowywanie w niej od 1572 r. cennych relikwii – jak głosi tradycja – kolca z korony cierniowej Chrystusa.

Czytaj więcej...

Kościół w Gołaszynie

Czytaj więcej...Gołaszyn, wzmiankowany w źródłach historycznych od 1310 r., należący w średniowieczu do Dystryktu Ponieckiego, przez kilka stuleci był ośrodkiem parafii katolickiej. Miejscowa świątynia istniała już prawdopodobnie w XIV w., gdy właścicielami wsi byli przedstawiciele rodu Wierzbnów-Czernińskich.

Czytaj więcej...

Kościół pw. św. Floriana w Zielonej Wsi

Czytaj więcej...Budowę kościoła w Zielonej Wsi rozpoczęto w kwietniu 1899 r., dzięki inicjatywie mieszkańców miejscowości, którzy wcześniej przez wiele lat uczęszczali na nabożeństwa do oddalonej o kilkanaście kilometrów świątyni czestramskiej.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013. Starostwo Powiatowe w Rawiczu  Rights Reserved.