Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę

Wersja językowa

Polish Czech English French German Russian

Szlaki PTTK

Czytaj więcej...Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego „RAWICZ" w Rawiczu sprawuje opiekę nad czterema szlakami turystycznymi, wytyczonymi ścieżkami i drogami ziemi rawickiej oraz trasą spacerową poprowadzoną ulicami Rawicza i jego dzielnicy - Sarnowy. Są to:

  • Szlak niebieski - prowadzący od Czempinia (PKP) do Kobylina (PKP).
  • Szlak żółty - wiodący z Rawicza (PKP) do Dąbrówki (PKS).
  • Szlak czarny - wytyczony pomiędzy Rawiczem (PKP) a Wińskiem (Rynek).
  • Szlak czerwony - prowadzący od Szymanowa (PKS) do Iźbic (PKS).
  • Trasa spacerowa po Rawiczu.

Czytaj więcej...

Szlak rowerowy R9 ( w powiecie liczy ok. 26 km)

Czytaj więcej...Międzynarodowa trasa R-9 z Chorwacji do Gdańska liczy 1930 kilometrów. Została wyłączona z Europejskiego Systemu Szlaków Rowerowych Euro Velo.  Międzynarodowy szlak rowerowy oznakowany jest w terenie symbolem roweru i sygnaturą R9 barwy zielonej.

Czytaj więcej...

Ziemiański Szlak Rowerowy (w powiecie liczy ok. 56 km)

Czytaj więcej...Ziemiański Szlak Rowerowy (ZSR) ma w swym założeniu ułatwić bezpieczny dojazd rowerem z Poznania do najważniejszych miejscowości leżących na trasie, należą do nich: Mosina, Czempiń, Racot, Kościan, Osieczna, Leszno, Rydzyna, Rawicz, Miejska Górka, Jutrosin, Pakosław, Kobylin, Pępowo, Gostyń oraz Krzywiń.

Czytaj więcej...

Mickiewiczowski szlak rowerowy - 18 km

Czytaj więcej...Trasa rowerowa długości 18 km poprowadzona jest przez malownicze tereny na północny-zachód od Rawicza. Obejmuje swoim przebiegiem miejsca związane z pobytem Adama Mickiewicza na Ziemi Rawickiej. W Konarzewie wieszcz gościł u Ksawerego Bojanowskiego. Zapewne także odwiedził Adama Sczanieckiego w niedalekim Łaszczynie.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013. Starostwo Powiatowe w Rawiczu  Rights Reserved.