Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę

Wersja językowa

Polish Czech English French German Russian

Gospodarka

Ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarki w powiecie rawickim ma wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych i gospodarczych, przychylność władz samorządowych dla inwestorów i przedsiębiorców oraz tradycje wielkopolskiej gospodarności. Powiat dba również o odpowiedni poziom edukacji na swoim terenie, który zapewniają wykwalifikowani nauczyciele oraz liczne szkoły o różnych profilach.

Powiat Rawicki jest obszarem typowo rolniczym. Rolnictwo dostarcza na rynek wszystkie podstawowe produkty, stanowiąc jednocześnie solidne zaplecze dla przemysłu spożywczego i przetwórstwa np. mleczarstwa. W strukturze upraw przeważają zboża, ziemniaki oraz buraki cukrowe. Znaczącą rolę odgrywa hodowla trzody chlewnej oraz bydła. W związku z rolniczym charakterem gmin powiatu, zdecydowana większość podmiotów gospodarczych zlokalizowanych na ich terenie to indywidualne gospodarstwa rolne. Wyrazem aktywności gospodarczej i przedsiębiorczości mieszkańców Powiatu Rawickiego jest liczba działających podmiotów gospodarczych, która w ostatnich latach uległa gwałtownemu wzrostowi. W 2010 roku ogólna liczba podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w systemie REGON w powiecie wyniosła 4803. Struktura działających podmiotów gospodarczych wg rodzaju prowadzonej działalności w 2010 roku kształtowała się natomiast następująco:

Czytaj więcej...

 

 

Copyright © 2013. Starostwo Powiatowe w Rawiczu  Rights Reserved.