Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę

Wersja językowa

Polish Czech English French German Russian

Położenie Powiatu Rawickiego

Czytaj więcej...Powiat leży na pograniczu dwóch województw. Sąsiaduje z trzema powiatami Województwa Wielkopolskiego: leszczyńskim, krotoszyńskim i gostyńskim oraz trzema powiatami Województwa Dolnośląskiego: górowskim, trzebnickim i milickim. Jest jednym z najmniejszych obszarowo powiatów Wielkopolski - zajmuje 1,85% jej powierzchni. W jego skład wchodzi pięć gmin: Rawicz, Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Pakosław. Siedzibą powiatu jest Rawicz - miasto liczące ok.22 tys. mieszkańców.

 Powiat Rawicki położony jest w zachodniej części Polski, na południowo-zachodnich krańcach Wielkopolski, pomiędzy Wrocławiem i Poznaniem. Przez jego teren przebiega międzynarodowa trasa nr 5 Poznań-Wrocław oraz droga krajowa nr 324 Kalisz - Zielona Góra. Od Wrocławia dzieli nas 60 km, od Poznania 100 km. Trzy europejskie stolice Warszawa - Berlin, Praga położone są w odległości ok. 300 km. od Powiatu Rawickiego.

 

 
Czytaj więcej...
 


 

 

Copyright © 2013. Starostwo Powiatowe w Rawiczu  Rights Reserved.