Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę

Wersja językowa

Polish Czech English French German Russian

Rozwój przedsiębiorczości społecznej i Powiatowych Rad Działalności Pożytku Publicznego

14„Rozwój przedsiębiorczości społecznej i Powiatowych Rad Działalności Pożytku Publicznego – spotkanie informacyjno – szkoleniowe”. Przedstawienie zmian do Regulaminu trybu powołania członków oraz organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Rawickim.

Starosta Rawicki wspólnie z Prezesem Związku Organizacji Sieć Współpracy Barka zorganizował drugie spotkanie informacyjno - szkoleniowe dotyczące rozwoju przedsiębiorczości społecznej i Powiatowych Rad Działalności Pożytku Publicznego. Tym razem dotyczyło ono możliwości, perspektyw oraz aspektów formalnych rozwoju przedsiębiorczości społecznej.  Przedstawiono i omówiono zmiany do Regulaminu trybu powołania członków oraz organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Rawickim.

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Rawiczu w dniu 30 czerwca 2015 r. o godz. 13.00. Wzieli w nim udział przedstawiciele starostwa, stowarzyszeń i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu, a prowadziła je Barbara Sadowska.

Celem podejmowanych działań będzie m.in. rozwój społeczno-gospodarczy Powiatu Rawickiego, w tym przedstawienie działań partnerstw lokalnych na rzecz włączenia społecznego i rozwoju przedsiębiorczości społecznej (we współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego oraz lokalnymi firmami).

Podczas spotkania złożono do Starosty Rawickiego wniosek formalny  w sprawie powołania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, ze względu na rosnącą rolę partnerstwa publiczno – społeczno – prawnego.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy Państwa do zapoznania się z rezultatami działań Fundacji „Barka” podejmowanych w obszarze wzmocnienia wspólnot lokalnych na terenie całej Polski zamieszczonych na stronie www.barka.org.pl.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Copyright © 2013. Starostwo Powiatowe w Rawiczu  Rights Reserved.