„Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”

10„Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” to projekt systemowy realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działanie 9.2), którego celem jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w Wielkopolsce m. in. poprzez:

• upowszechnienie Wielkopolskiego systemu doradztwa edukacyjno-zawodowego (WSDEZ),
  • wdrożenie systemu kształcenia e-learning,
  • organizację praktyk w laboratoriach praktyk,
  • organizację praktyk i staży w Wielkopolskich przedsiębiorstwach.

Ponadto projekt zakłada wdrożenie formy nauczania zapewniającej wyższą skuteczność kształcenia oraz zmniejszenie dysproporcji edukacyjnych wielkopolskich szkół zawodowych względem szkół w innych regionach europejskich. „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” jest rozwinięciem realizowanego w ostatnich latach projektu innowacyjnego pod nazwą „Wielkopolski system monitorowania i prognozowania”.

W dniu 8 stycznia 2014 r. Powiat Rawicki zawarł do 30 września 2015 r. porozumienie z Politechniką Poznańską o współpracy na rzecz realizacji Projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”, w ramach którego powiat będzie podejmował działania informacyjno-promocyjne wśród lokalnych pracodawców, dyrektorów szkół i innych odbiorców na rzecz rozwoju i upowszechniania produktów Projektu. Będą w nim uczestniczyć dwie placówki tj. Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie i Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu.