Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę

Wersja językowa

Polish Czech English French German Russian

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu

10Historia szkolnictwa specjalnego w Rawiczu sięga roku 1964 r. Dzięki staraniom nauczycieli i władz oświatowych w 1985 r. utworzono Szkołę Specjalną nr 7, natomiast w 2000 r. placówka przyjęła imienia Jana Pawła II. W skład Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu wchodzą: Szkoła Podstawowa Specjalna, Gimnazjum Specjalne, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa – wielozawodowa dla absolwentów gimnazjum z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Kierunki kształcenia:

- monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych,

- blacharz samochodowy,

- ślusarz,

- cukiernik,

- kucharz,

- wędliniarz,

- stolarz,

- mechanik pojazdów samochodowych,

- sprzedawca,

- lakiernik,

- mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Ponadto oferta szkoły obejmuje: zajęcia z doświadczoną kadrą o wysokich kwalifikacjach zawodowych i specjalistycznych w zakresie różnych form terapii pedagogicznej, socjoterapii, tyflopedagogiki, surdopedagogiki, rehabilitacji, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, arteterapii, logopedii, korekcji wad postawy, terapii osób ze spektrum autyzmu, alternatywnych metod komunikacji; dostęp do nowoczesnej bazy dydaktyczno-metodycznej (m.in. gabinet polisensoryczny, logopedyczny, pracownie komputerowe, pracownia rękodzieła, gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej); nauczanie dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów; pomoc psychologiczno-pedagogiczną; możliwość udziału uczniów w konkursach interdyscyplinarnych i zawodach sportowych na różnym szczeblu.

Dane teleadresowe:

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W RAWICZU

ul. Gen. Grota Roweckiego 9F

63-900 Rawicz

tel. 65 546 15 07

e-mail: zss@powiatrawicki.pl

www.zss-rawicz.pl

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Copyright © 2013. Starostwo Powiatowe w Rawiczu  Rights Reserved.