Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę

Wersja językowa

Polish Czech English French German Russian

Z myślą o środowisku ...

10I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu, jako jedna z sześciu szkół Wielkopolski, zakwalifikowało się do projektu „Akademia Talentów Przyrodniczych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Będzie on realizowany przez dwa lata we współpracy z Instytutem Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk (PAN) w Poznaniu.

Na potrzeby działań projektowych liceum otrzymało pomoce dydaktyczne, zestaw do aparatury badawczej, analizy wody, a także aparat GPS z mapą topograficzną.

W bieżącym roku szkolnym w ramach przedmiotu „Ekologia Krajobrazu” uczniowie będą realizować dwa projekty pn. „Zasoby wody na świecie i ich znaczenie w krajobrazie” oraz „Co to znaczy, że rośliny wiążą energię?”. W ramach drugiego z nich licealiści wezmą udział w specjalistycznych badaniach terenowych, prowadzonych przez pracowników naukowych  PAN.

gallery1 gallery1 gallery1

 

Copyright © 2013. Starostwo Powiatowe w Rawiczu  Rights Reserved.